Analityka


Wskaźniki marketingu cyfrowego - jak używać, żeby Twój biznes rósł?

ako menedżer ds. marketingu cyfrowego masz za zadanie stymulować rozwój firmy za pomocą różnych kanałów marketingu cyfrowego.

Wskaźniki marketingu cyfrowego – jak używać, żeby Twój biznes rósł?

Jako menedżer ds. marketingu cyfrowego masz za zadanie stymulować rozwój firmy za pomocą różnych kanałów marketingu cyfrowego. Aby robić to skutecznie, musisz być w stanie śledzić i analizować skuteczność swoich kampanii i inicjatyw. Tutaj wkraczają wskaźniki marketingu cyfrowego.

Wskaźniki marketingu cyfrowego to miary ilościowe, które można wykorzystać do śledzenia i oceny skuteczności kampanii marketingu cyfrowego. Śledząc odpowiednie wskaźniki, możesz zidentyfikować obszary możliwości i podejmować oparte na danych decyzje, które pomogą poprawić Twoje wyniki. Jednak przy tak wielu różnych metrykach do wyboru może być trudno określić, które z nich są najważniejsze.

W tym poście na blogu omówimy niektóre z najważniejszych wskaźników marketingu cyfrowego, które należy śledzić. Dzięki zrozumieniu tych wskaźników i sposobu ich wykorzystania możesz przenieść swoje działania w zakresie marketingu cyfrowego na wyższy poziom.

Wskaźniki marketingu cyfrowego:

Website Traffic

Jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz śledzić, jest ogólny ruch w Twojej witrynie. Dzięki temu dowiesz się, ile osób widzi Twoją witrynę i angażuje się w Twoją markę online. Istnieje kilka różnych wskaźników ruchu w witrynie, które należy śledzić, w tym:

 • Unikalni użytkownicy – ​​ten wskaźnik mierzy liczbę unikalnych osób, które odwiedzają Twoją witrynę w danym okresie. Jest to ważne, ponieważ daje wyobrażenie o tym, ile nowych osób jest narażonych na kontakt z Twoją marką każdego miesiąca.
 • Odsłony – ten wskaźnik mierzy całkowitą liczbę stron, które zostały wyświetlone w Twojej witrynie. Jest to ważne, ponieważ daje wyobrażenie o tym, jak ludzie są zaangażowani w treść Twojej witryny.
 • Średni czas w witrynie – ten wskaźnik mierzy średnią ilość czasu, jaką ludzie spędzają w Twojej witrynie. Jest to ważne, ponieważ daje wyobrażenie o tym, jak ludzie są zaangażowani w treść Twojej witryny.
 • Współczynnik odrzuceń – ten wskaźnik mierzy odsetek osób, które opuszczają Twoją witrynę po obejrzeniu tylko jednej strony. Jest to ważne, ponieważ daje wyobrażenie o tym, jak trafna i atrakcyjna jest treść Twojej witryny.
 • Współczynnik konwersji – ten wskaźnik mierzy odsetek osób, które podejmują pożądane działanie w Twojej witrynie (takie jak dokonanie zakupu lub zapisanie się do newslettera). Jest to ważne, ponieważ daje wyobrażenie o tym, jak skuteczna jest Twoja witryna w osiąganiu wyników biznesowych.

Engagement Metrics

Kolejna grupa ważnych wskaźników marketingu cyfrowego dotyczy zaangażowania. Wskaźniki zaangażowania mierzą, w jaki sposób ludzie wchodzą w interakcję z Twoją marką online i dają wgląd w ich poziom zainteresowania. Istnieje kilka różnych wskaźników zaangażowania, które powinieneś śledzić, w tym:

 • Obserwatorzy w mediach społecznościowych — ten wskaźnik mierzy liczbę obserwujących lub fanów w mediach społecznościowych na wszystkich platformach (Facebook, Twitter, Instagram itp.). Jest to ważne, ponieważ daje wyobrażenie o tym, ile osób jest zainteresowanych kontaktem z Tobą online.
 • Interakcje w mediach społecznościowych – ten wskaźnik mierzy całkowitą liczbę interakcji w mediach społecznościowych (polubienia, komentarze, udostępnienia) na wszystkich platformach (Facebook, Twitter, Instagram itp.). Jest to ważne, ponieważ daje pomysł, aby kliknąć tutaj, aby zobaczyć więcej informacji o tym, jaki rodzaj treści najlepiej odpowiada Twoim odbiorcom
 • Współczynnik otwarć wiadomości e-mail — ten wskaźnik mierzy odsetek subskrybentów wiadomości e-mail, którzy otwierają wiadomości e-mail wysłane z Twojej firmy (mierzone jako procent) . Jest to ważne, ponieważ daje wyobrażenie o tym, ile osób jest zainteresowanych otrzymaniem od Ciebie wiadomości online
 • Współczynnik klikalności wiadomości e-mail — ten wskaźnik mierzy odsetek subskrybentów wiadomości e-mail, którzy kliknęli łącze w wiadomości e-mail wysłanej z Twojej firmy (mierzone jako odsetek). Jest to ważne, ponieważ daje wyobrażenie o tym, jak skuteczne są Twoje e-maile w przyciąganiu ruchu do Twojej witryny lub stron docelowych

Sales Metrics

Wreszcie kolejna grupa ważnych wskaźników marketingu cyfrowego dotyczy sprzedaży. Wskaźniki sprzedaży mierzą ogólną skuteczność Twoich działań w zakresie marketingu cyfrowego pod kątem generowania przychodów dla Twojej firmy. Istnieje kilka różnych wskaźników sprzedaży, które należy śledzić, w tym:

 • Wygenerowane przychody — ten wskaźnik mierzy łączną kwotę przychodów wygenerowanych z inicjatyw marketingu cyfrowego w danym okresie. Jest to ważne, ponieważ pozwala śledzić ROI kampanii i podejmować oparte na danych decyzje o tym, gdzie przydzielić budżet
 • Nowi klienci – ten wskaźnik mierzy liczbę nowych klientów pozyskanych w wyniku inicjatyw marketingu cyfrowego w danym okresie czas. Jest to ważne, ponieważ pozwala śledzić skuteczność kampanii pod kątem pozyskiwania nowych klientów i rozwoju Twojej firmy.
 • Customer Lifetime Value – ten wskaźnik mierzy średnią kwotę, jaką klient wydaje na relację z Twoją firmą. Jest to ważne, ponieważ pozwala śledzić długoterminową wartość pojedynczego klienta i podejmować na podstawie danych decyzje o tym, gdzie alokować budżet

To tylko kilka przykładów najważniejszych wskaźników marketingu cyfrowego, które powinieneś śledzić. Dzięki zrozumieniu tych wskaźników i sposobu ich wykorzystania możesz przenieść swoje działania w zakresie marketingu cyfrowego na wyższy poziom. Jeśli potrzebujesz pomocy w śledzeniu i analizowaniu tych wskaźników dla Twojej firmy, skontaktuj się z nami już dziś! Chętnie pomożemy!