Jak wykorzystać dane z Google Search Console API?
Podłączenie danych z Google Search Console za pomocą usługi Data Integration do platformy PragmaticBOX pozwala na efektywne użycie danych z Google Search Console API. Personalizowaną wizualizację danych w celu obserwowania wskaźników związanych z pozycjonowaniem z poziomu jednej platformy.
28 Wrzesnia 2021 • Admin
Podłączenie danych z Google Search Console za pomocą usługi Data Integration do platformy PragmaticBOX pozwala na efektywne użycie danych z Google Search Console API. Personalizowaną wizualizację danych w celu obserwowania wskaźników związanych z pozycjonowaniem z poziomu jednej platformy. Zidentyfikuj treści, które najlepiej działają na Twoich potencjalnych klientów.
Co to jest Google Search Console?
Google Search Console (dawniej Google Webmaster Tools) to bezpłatne narzędzie służące do monitorowania, jak Google widzi naszą witrynę i optymalizowania jej obecności w wyszukiwarce. Dane jakie możemy przeglądać w narzędziu to m.in: wydajność witryny mobilnej, rozszerzone wyniki wyszukiwania oraz zapytania i strony o największym ruchu.
GSC Wymiary i metryki
Zapytanie w wyszukiwarce Google - wyszukiwane hasło, które wygenerowało wyświetlenia Twojej witryny w wyszukiwarce Google.
Wyświetlenie w wyszukiwarce Google - za każdym razem, gdy Twoja witryna pojawia się w wynikach wyszukiwania, generuje wyświetlenie. Użytkownik nie musi zobaczyć Twojej witryny w wyszukiwarce, aby wyświetlenie zostało zaliczone.
Kliknięcie w wyszukiwarce Google - kliknięcie przez użytkownika w link do Twojej witryny w wyszukiwarce Google. Do kliknięć w Search Console nie zaliczają się kliknięcia w reklamy Google Ads.
Średnia pozycja w wyszukiwarce Google - średni ranking Twojej witryny w wynikach wyszukiwania Google. Brane są pod uwagę pozycje ze wszystkich zapytań.
CTR w wyszukiwarce Google - czyli współczynnik klikalności, to liczba kliknięć podzielona przez wyświetlenia pomnożona przez 100. Jeśli nasza witryna pojawi się w 10 wyszukiwaniach i wygeneruje 2 kliknięcia, nasz CTR wyniesie 20%.
Najciekawsze dane z Google Search Console
- Na jakie słowa kluczowe pozycjonuje się Twoja witryna i jakie wyniki osiąga w rankingach wyszukiwania?
Dzięki temu możesz sprawdzać efektywność słów kluczowych, których używasz przy tworzeniu artykułów czy ogólnie treści na stronę oraz monitorować poziom zaangażowania w czasie.
- Jak użytkownicy reagują na Twoją witrynę w wynikach wyszukiwania?
Wskaźniki, które określają stopień interakcji użytkowników z Twoją witryną to: wszystkie kliknięcia, wszystkie wyświetlenia, średni CTR, średnia pozycja w wyszukiwarce.
- Jakie witryny odsyłają do Twojej witryny?
Pokazuje jakie inne witryny zawierają linki przekierowujące do Twojej witryny oraz, które strony mają ich najwięcej.
- Jak Twoja witryna jest pozycjonowana w wyszukiwarce ?
Reaguj na wzrosty i spadki pozycji na określone słowa kluczowe w czasie rzeczywistym, dzięki szybkim raportom.
- Skąd trafiają do Ciebie Twoi użytkownicy ?
Sprawdzaj słowa kluczowe i strony docelowe w odniesieniu do geolokalizacji.
- Czy Twoja strona zawiera błędy?
Niwelowanie stron zawierających błędy pozwala na poprawienie doświadczeń użytkownika z Twoją witryną.
Korzyści płynące z integracji danych z GSC w Pragmatic Box
Wizualizacja danych z GSC w platformie PragmaticBOX
Dane z Google Search Console są przetwarzane przez platformę PragmaticBOX i wizualizowane na potrzeby klienta. Pozycjonowanie jest istotnym elementem marketingu każdej firmy, dlatego warto na bieżąco monitorować pozycje i najbardziej istotne słowa kluczowe. Dedykowany dla Google Search Console dashboard, związany z pozycjonowaniem w jednej platformie analitycznej, oszczędza czas i zapewnia łatwy dostęp do najważniejszych wskaźników związanych z obecnością Twojej witryny w wyszukiwarce.
Zapytaj doradcę z PragmaticAD jak łatwo można uruchomić usługę Data Integration w platformie PragmaticBOX aby na bieżąco móc monitorować zainteresowania użytkowników Google.
Możliwość dołączenia innych narzędzi SEO
Podłączenie danych z innych narzędzi SEO pozwala na stworzenie kompleksowego dashboardu związanego z pozycjonowaniem Twojej witryny. Proces logowania i łączenia danych często bywa czasochłonny, więc naszymi algorytmami staramy się wyręczyć użytkowników przy żmudnej pracy związanej z raportowaniem i przedstawianiem wniosków.