Analityka


6 wskazówek optymalizacji Conversion Rate w Ecommerce

Czy chcesz poprawić conversion rate w e-commerce? Jeśli tak, trafiłeś we właściwe miejsce. W tym poście na blogu podzielimy się 6 wskazówkami,

6 wskazówek optymalizacji Conversion Rate w Ecommerce

Czy chcesz poprawić conversion rate w e-commerce? Jeśli tak, trafiłeś we właściwe miejsce. W tym poście na blogu podzielimy się 6 wskazówkami, które pomogą Ci zoptymalizować witrynę pod kątem konwersji. Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, możesz zwiększyć swoje zyski i sprawić, by Twój biznes e-commerce odnosił większe sukcesy.

1. Używaj wysokiej jakości obrazów, aby zaprezentować swoje produkty, aby poprawić conversion rate

Używanie wysokiej jakości zdjęć do zaprezentowania swoich produktów to jeden z najlepszych sposobów na wyróżnienie ich na konkurencyjnym rynku. Obrazy są niezbędne, aby klienci mogli dokładnie zrozumieć, co kupują, dlatego ważne jest, aby wybrać te właściwe. Wypróbuj różne kąty, przybliżenia i pomniejszenia, wyraźne zbliżenia podkreślające cechy i umieszczaj produkty w różnych ustawieniach — to da potencjalnym nabywcom poczucie, że mogą na Ciebie liczyć w kwestii jakości na całej ścieżce zakupowej. Ponadto pamiętaj o dodaniu podpisów lub tytułów do każdego obrazu, aby zapewnić jego łatwe wyszukiwanie zarówno przez boty, jak i ciekawskich klientów. W ostatecznym rozrachunku przemyślana grafika może pomóc zwrócić uwagę na Twoje produkty z najwyższej półki i znacznie zwiększyć sprzedaż, więc upewnij się, że Twoje się liczą.

2. Wykorzystaj pozytywne recenzje klientów, aby zwiększyć zaufanie i poprawić conversion rate

W przypadku każdej firmy reputacja i zaufanie klientów są nieocenionymi zasobami. Budowanie zaufania wśród klientów jest jednym z najważniejszych aspektów sukcesu, a pozytywne recenzje klientów mogą być potężnym narzędziem w osiągnięciu tego celu. Takie recenzje stanowią dowód społeczny, że firma spełnia oczekiwania klientów, zwiększając tym samym ich pewność, że będą mieli satysfakcjonujące doświadczenia z firmą. Oprócz zwiększania zaufania klientów, takie referencje pomagają również szerzyć wiedzę na temat marki i jej misji.

W miarę rozprzestrzeniania się poczty pantoflowej i coraz większej liczby osób dzielących się swoimi przemyśleniami w mediach społecznościowych, dodatkowo buduje to wiarygodność wśród potencjalnych klientów. W przypadku strategicznego wykorzystania pozytywne recenzje klientów mogą odegrać kluczową rolę w wzbudzeniu zainteresowania firmą i wzbudzeniu zaufania wśród nowych odbiorców. Ostatecznie tego rodzaju opinie mogą sprawić, że ludzie staną się klientami na całe życie – lojalnymi zwolennikami Twojej misji i marki. Korzystanie z pozytywnych recenzji klientów jest niezbędne do rozwoju każdej firmy; okiełznanie ich we właściwy sposób wyśle cię na ścieżkę sukcesu.

3. Zaoferuj bezpłatną wysyłkę, aby zwiększyć conversion rate

Koszty wysyłki mogą być głównym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o zakupie produktu, więc oferowanie bezpłatnej wysyłki może znacznie poprawić współczynniki konwersji. To prosty sposób na zapewnienie wartości dodanej i sprawienie, że potencjalni klienci poczują, że otrzymują lepszą ofertę. Jeśli firma oferuje bezpłatną dostawę wszystkich produktów, klienci zawsze będą czuli się pewnie, wiedząc, że nie muszą się o to martwić. Alternatywnie, firmy mogą zdecydować się na oferowanie bezpłatnej wysyłki tylko wtedy, gdy klient spełnia określone z góry ustalone kryteria, takie jak zakup wielu produktów naraz lub osiągnięcie progu wydatków.

Oferowanie takich zachęt może pomóc w zwiększeniu sprzedaży, ponieważ klienci będą motywowani propozycją wartości, jaką jest uzyskanie zniżki lub nawet bezpłatnej wysyłki. Ponadto może to prowadzić do zwiększenia lojalności klientów, jeśli klienci wiedzą, że otrzymają nagrody za swoje zakupy. Niezależnie od wybranej metody, firmy powinny w pełni wykorzystać moc darmowej wysyłki, aby zwiększyć współczynniki konwersji i zmaksymalizować zyski. Wniosek od jakiej kwoty powinno się stosować bezpłatną dostawę jest częścią naszego Panelu Menedżera eCommerce - jeśli chcesz go zobaczyć, skontaktuj się z nami!

4. Stosuj taktyki pilności i niedoborów produktów, aby zachęcić klientów do zakupu w danym momencie

Firmy zawsze szukają sposobów na zwiększenie sprzedaży i zysków. Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest wykorzystanie taktyk pilności i niedoboru, aby zachęcić klientów do działania teraz, a nie czekania. Niektóre z najskuteczniejszych strategii wykorzystujących te metody obejmują ograniczone czasowo oferty, których nie można przegapić, rabaty przy ograniczonej ilości, promocje „ostatniej szansy” związane z wydarzeniami, ekskluzywne produkty lub usługi dostępne tylko przez określony czas i tak dalej. Oprócz zachęcania obecnych klientów do szybkiego działania i potencjalnego zakupu, taktyka ta może również inspirować potencjalnych klientów; jeśli zdadzą sobie sprawę, że stracą, jeśli nie zaczną działać teraz, mogą być bardziej skłonni do zakupu danego produktu lub usługi.

Wykorzystanie taktyki pilności i niedoboru produktów może być skutecznym sposobem dla firm na zwiększenie sprzedaży i maksymalizację zysków. Jednak ważne jest, aby upewnić się, że wszelkie materiały promocyjne są zarówno etyczne, jak i zgodne z prawem. Upewniając się, że wszystkie taktyki są stosowane właściwie, firmy powinny odnieść sukces w osiąganiu swoich celów sprzedażowych.

5. Ułatw klientom znalezienie tego, czego szukają

Zapewnienie doskonałej obsługi klienta oznacza ułatwienie klientom znalezienia tego, czego szukają. Kiedy klienci mają trudności ze znalezieniem produktu lub zrozumieniem, jak poruszać się po witrynie, stają się sfrustrowani i mogą łatwo przenieść swoją działalność gdzie indziej. Aby ułatwić im znalezienie tego, czego potrzebują, zadbaj o przejrzystą organizację produktów w witrynie. Użyj kategorii logicznych, takich jak rodzaj produktu lub kolejność alfabetyczna. Ponadto utwórz przydatne filtry wyszukiwania, które ułatwią klientom zawężenie poszukiwanych produktów. Korzystne jest również udostępnienie obszernej listy najczęściej zadawanych pytań i przewodników instruktażowych, aby klienci mogli łatwo uzyskać dostęp do potrzebnych informacji bez konieczności kontaktowania się z obsługą klienta. Podejmując te kroki, aby pomóc klientom szybko i skutecznie zlokalizować produkty, zapewnisz przyjemne zakupy i utrzymasz lojalność klientów.

6. Oferuj różne opcje płatności

Oferowanie różnych opcji płatności może być korzystne dla firm, ponieważ zachęca więcej klientów do robienia zakupów i może prowadzić do wzrostu sprzedaży i współczynnika konwersji. Akceptowanie różnych form płatności może ułatwić klientom proces realizacji transakcji i zwiększyć ich prawdopodobieństwo, że ponownie zrobią u Ciebie zakupy w przyszłości. Opcje płatności, takie jak karty kredytowe, karty debetowe, sklepowe karty podarunkowe oraz zatwierdzanie gotówki to bezpieczne metody, których ukończenie zajmuje tylko kilka minut. Te dodatkowe opcje płatności nie tylko zwiększą zadowolenie klientów, ale mogą również zwiększyć lojalność klientów, ponieważ ludzie doceniają możliwość wyboru wielu opcji podczas dokonywania zakupu.

Oferowanie różnych metod płatności to dobra praktyka dla firm i powinna zostać wdrożona jak najszybciej, aby zmaksymalizować wygodę klientów. Postępując zgodnie z powyższymi sześcioma wskazówkami dotyczącymi e-commerce, możesz zachęcić więcej osób odwiedzających witrynę do zakupu w Twojej witrynie. Niektóre z tych taktyk, takie jak używanie zdjęć i recenzji klientów, pomogą zaprezentować Twoje produkty w jak najlepszym świetle. Inne techniki, takie jak oferowanie bezpłatnej wysyłki lub wysyłanie wiadomości o pilności i niedoborach, stworzą poczucie pilności, które zachęci klientów do zakupu, zanim będzie za późno. I wreszcie, upewnienie się, że klienci mogą łatwo znaleźć to, czego szukają, i zapewnienie im wielu opcji płatności gwarantuje, że nie będzie żadnych barier między potencjalnymi kupującymi a Twoją stroną sklepu. Jeśli chcesz mieć jeszcze większą kontrolę nad współczynnikiem konwersji sprzedaży online, nasz pulpit menedżera e-commerce może być właśnie tym, czego potrzebujesz.

Dzięki niestandardowym raportom, zautomatyzowanym analizom i rekomendacjom marketingowym oraz indywidualnemu wsparciu naszego zespołu ekspertów ds. e-commerce możemy pomóc Twojej firmie przejść na wyższy poziom. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej!